Uluslararası Öğrenciler Isparta’da Adalet Çağrısı Yaptı

Uluslararası Öğrenciler Isparta’da Adalet Çağrısı Yaptı

“Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile Süleyman Demirel Üniversitesi 19 Mayıs Amfisinde bir araya gelen Afganistanlı, Ganalı, Kazakistanlı, Bulgaristanlı, Iraklı, Azerbaycanlı, Filistinli, Somalili ve daha birçok ülkeden misafir öğrenciler açmış oldukları ülke tanıtım stantları ile Isparta halkına kültürel bir şölen yaşattı.


UDEF’e bağlı Isparta Uluslararası Öğrenci Derneği’nin tertiplediği programa; Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, Isparta Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ali Aslan, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Ayyıldız, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Telci ve çok sayda STK temsilcisi ve vatandaş katıldı.

Ülke tanıtım stantlarında Ispartalı vatandaşları ağırlayan farklı kültürlerden yüzlerce misafir öğrenci vatandaşlara yöresel yemek ikramlarında bulunarak kendi ülkelerine yönelik merak edilen soruları yanıtladı. Farklı kültürler ile kaynaşmak adına stantlara yoğun ilgi gösteren Ispartalılar, misafir öğrencilerle de yakından ilgilendi.

Programda konuşan Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat ise “Türkiye’de geneli 203 ülkeden 115 bin öğrenci eğitim alıyor. Bunların 87 ülkesinin 2500 öğrencisi Isparta’da eğitim alıyor. Biz bu buluşmaları her sene Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleştiriyoruz, bütün ülkeler kendi tanıtımlarını yapıyor, arkadaşlarımız kendi ülkelerinin kültürlerini sosyal yaşamlarını kendi yemeklerini oyunlarını tanıtıyorlar ve bizim zengin kültürümüz içerisinde kendilerine yer buluyorlar” şeklinde konuştu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}