Misafir Öğrenciler Ülkelerini Ve Kültürlerini Malatyalılara Tanıttı

Misafir Öğrenciler Ülkelerini Ve Kültürlerini Malatyalılara Tanıttı

UDEF ve Malatya Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği Malatya’da 9. Uluslararası Öğrenci Buluşmasını düzenledi.


“Biz Kardeşiz, Biz Geleceğiz” sloganıyla bu yıl 9’uncusu düzenlenen Uluslararası Öğrenci Buluşması Malatya Programı UDEF çatısı altında Malatya Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği tarafından Malatya Büyükşehir Belediyesi yanında düzenlenen 5. Anadolu Kitap Fuarı ile birlikte icra edildi.

Törene Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşeyeva, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Bosna’dan misafirler, kamu kurum temsilcileri, siyasi parti il başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) öncülüğü ile şehre yurt dışından gelen misafir öğrenciler için bir etkinlik yaptıklarını belirten Başkan Ayhan Atalay Malatya Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği olarak Malatya’ya gelen misafirlerimizin ülkelerine giderken memnun ayrılmaları için burada rehberlik yapıyoruz. Sıkıntıları olduğunda sıkıntılarını giderebilmeleri için yanlarında oluyoruz. Bugün de bu yaptığımız kültürel etkinlikle ülkelerin birbirlerini tanımasını, kültürel alışverişte bulunmalarını, kardeşlik bilincinin oluşmasını istedik. Ülkeler ve kabileler, mezhepler, meşrepler birbirleriyle savaş halinde diye lanse ediliyor, biz de bir arada olunabileceğini göstermek istedik.

Yapılan etkinlikte 7 kıta 16 ülkeden gelen misafir öğrenciler, kurdukları stantlarda kendi kültürlerini ve ülkelerini tanıttı.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}