Manisa Halkı Uluslararası Öğrenciler ile Buluştu

Manisa Halkı Uluslararası Öğrenciler ile Buluştu

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen, “12. Uluslararası Öğrenci Buluşması”, onlarca renk ve yüzlerce kültürden uluslararası öğrenci ile Manisa halkıyla buluştu.


Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonunca (UDEF) düzenlenen, 51 ülkede 91 şehri kapsayan “12. Uluslararası Öğrenci Buluşması” etkinlikleri kapsamında uluslararası öğrenciler Manisa’da UDEF’e bağlı Manisa Uluslararası Öğrenci Derneği’nin ev sahipliğinde bir araya geldi.

“Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganıyla Manisa Celal Bayar Üniversitesi İlhan Varank Kampüsü Muradiye yerleşkesinde düzenlenen buluşmaya, Celal Bayar Üniversitesi ile çevre şehirlerde eğitim gören öğrenciler katıldı.
Etkinlik, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kemal Çelebi, Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Kovancılar, Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Miynat, UDEF Ortaöğretim Koordinatörü Erlan Bainov, çok sayıda STK temsilcisi ve Manisalının katılımı ile gerçekleştirilen programda, UDEF Ortaöğretim Koordinatörü Erlan Bainov, Öğrencilerin bu tarz etkinliklerde ülkelerini tanıttıklarını belirterek, şunları kaydetti: “Etkinlikleri, 51 ülke 91 farklı şehirde gerçekleştiriyoruz. Ülkemizde 150 bini aşkın uluslararası öğrenci eğitim alıyor. Misafir öğrencilerimiz gönül coğrafyamızda kapılar açıyor. Onları medeniyet değerlerimiz ve geleneklerimiz etrafında kucaklıyoruz. İnancımız, ilim için yola çıkan insana destek olmayı öğütlemektedir. Ülkemizdeki öğrenciler aslında yabancı değil hepsi bizlerin misafirleridir.”

Manisa Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Osman Güneser de amaçlarının Türkiye’de okuyan gençlerin ülkeden memnun ayrılması, belli bir kariyer ve meslek sahibi olarak ülkelerine dönmesi olduğunu kaydetti.

Uluslararası öğrencilerin açtığı ülke tanıtım stantlarını gezen; Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kemal Çelebi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Kovancılar ve Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Miynat ise misafir öğrencileri tebrik ederek ülkelere ait yöresel lezzetlerden tattı.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}