Lübnan’dan Yükselen Ses: “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya”

Lübnan’dan Yükselen Ses: “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya”

UDEF’in bu yıl 51 ülke, 91 şehirde gerçekleştirdiği 12. Öğrenci Buluşması’na ev sahipliği yapan ülkelerden biri de Lübnan oldu. Türkiye’de okuyan Lübnanlı öğrencilerin Trablusşam şehrindeki buluşması iki ülke arasındaki gönül bağlarını daha da güçlendirdi.


Lübnan’ın Trablusşam kentinde gerçekleştirilen programa; Beyrut Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Furkan Özdemir, Yetim Vakfı Başkanı Muhammet Gülsatar, UDEF’e bağlı Giresun Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Abdullah Demir, UDEF Kurumsal İlişkiler Koordinatör Yardımcısı Barış Osman, çok sayıda akademisyen ve misafir öğrenci katıldı.

UDEF Kurumsal İlişkiler Koordinatör Yardımcısı Barış Osman’ın İngilizce olarak gerçekleştirdiği açılış konuşması ile başlayan programda Osman, “Tarihi bağlarımızın bulunduğu Lübnan’da olmaktan dolayı çok memnunum. Şüphesiz ki bu yakınlık ve ilgi biz bir milletiz düşüncesinin tezahürüdür. Bugün Türkiye’de 203 ülkeden yaklaşık 150 bin uluslararası öğrenci kardeşimizin varlığı aynı duygu ve düşüncenin merkezini oluşturmaktadır” dedi. Lübnanlı öğrencilere Türkiye’de ki eğitim imkanları ile alakalı da bilgilendirmelerde bulunan Osman, Türkiye’de Üniversite eğitimi almak isteyen Lübnanlı öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtlandı.

Her biri birer gönüllü medeniyet elçisi olan misafir öğrencilerin kültürler arası etkileşimde çok önemli bir rol oynadığının belirtildiği program; ülke tanıtım sunumları kapsamında soru – cevap faslı ve yöresel yemek tanıtımları ile de renkli görüntülere sahne oldu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}