Kırgızistan’da 12. Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Gerçekleştirildi

Kırgızistan’da 12. Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Gerçekleştirildi

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde 51 ülke 91 şehirde “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile gerçekleştirilen 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Kırgızistan etabı gerçekleştirildi.


Kırgızistan’da gerçekleştirilen programa; İnsanlığa Yardım Vakfı Başkanı Baizak Mamataliev, Kırgızistan Gençlik Birliği Başkanı Askat Shaikhudinov, UMMA Dergisi Müdürü Aidai Amangeldikızı, TUMED Yönetim Kurulu Üyesi Ali Muhammed Farah, çok sayıda STK temsilcisi ve misafir öğrenci katıldı.

Türkiye’ye İlgi Artıyor

UDEF’i temsilen programa katılan UDEF Eğitim Koordinatörü Mücahit Yücel selamlama konuşmasını gerçekleştirdi.  Yücel konuşmasında her geçen yıl uluslararası öğrencilerin Türkiye’ye olan ilgisinin arttığına dikkati çekerek “Türkiye’de ki uluslararası öğrenci sayısı ciddi bir artış gösteriyor. Bizlerde kilometrelerce öteden Türkiye’ye eğitim almak için gelen bu öğrenci arkadaşlarımızı yalnız bırakmamaya gayret ediyoruz. Onlar ile ensar ve muhacir kardeşliği tesis etmeye gönül köprüleri kurmaya çalışıyor. Rehberlik, danışmanlık, burs ve yurt hizmetleri vermeye çalışıyor yeniden barış dolu bir dünyanın tesisi için uluslararası öğrencilerin üzerine düşen sorumluluğa da dikkat çekmeye gayret ediyoruz” dedi.

UDEF’e Teşekkürler Ediyorum

İnsanlığa Yardım Vakfı Başkanı Baizak Mamataliev, “UDEF’e göstermiş oldukları gayretlerden ötürü büyük teşekkürlerimi sunuyorum yapılan bu çalışmalar gerek ülkemizin dünyaya tanıtımı açısından gerekse uluslararası öğrenciler açısından çok kıymetli” değerlendirmesinde bulundu.

Baizak Mamataliev konuşmasından sonra Kırgızistan Gençlik Birliği Başkanı Askat Shaikhudinov, uluslararası öğrencilerin hem kendi ülkelerine hem de Türkiye için öneminden bahsederek UDEF’in çalışmalarını yakından takip ettiğini belirtti.

Your email address will not be published.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}