Hindistan “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” Dedi

Hindistan “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” Dedi

“Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile 51 ülke 91 şehirde gerçekleştirilen 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Hindistan etabı nihayete erdi.


Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen etkinlik T.C Hindistan Büyükelçiliği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Hindistanlı misafir öğrencilerin okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programa; UDEF Başkan Yardımcısı Ali Arıkmert, UDEF Hindistan Ofisi Koordinatörü Noushad Mancher Kurikkal, Milletvekli Danışmanı Sayyed Sameer, Büyükelçilik yetkilileri ve çok sayıda misafir öğrenci katılım gösterdi.

“Uluslararası Öğrencilerin Her Zaman Yanındayız”

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından açılış ve selamlama konuşmasını gerçekleştirmek üzere kürsüye çıkan UDEF Başkan Yardımcısı Ali Arıkmert, Türkiye’de ki eğitim imkanları hakkında bilgilendirmelerde bulunarak 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Hindistan etabını gerçekleştiriyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Arıkmert konuşmasında ayrıca UDEF ve uluslararası öğrenci çalışmaları hakkında da bilgilendirmelerde bulunarak “Bugün Türkiye’de 203 ülkeden yaklaşık 150 bin uluslararası öğrenci kardeşimizin varlığı biz bir milletiz şuurunun merkezini oluşturuyor. Bu şuur siz misafir öğrencilerin katkıları ile oluşuyor. Biz UDEF olarak hangi coğrafyadan olursa olsun bütün uluslararası öğrenci kardeşlerimize ensar olma gayreti içerisindeyiz. Türkiye’de 64 derneğimiz ile birlikte uluslararası öğrenci kardeşlerimizin her zaman yanındayız” dedi.

UDEF Başkan Yardımcısı Ali Arıkmert’in selamlama konuşmasının ardından yerel enstrümanlar eşliğinde Hintçe ve Türkçe şarkıların seslendirildiği program renkli görüntülere sahne olurken, Hindistanlı misafir öğrencilerin Türkiye’de ki eğitim imkanları hakkında merak ettiği sorular da yanıtlandı.

Hediye takdimleri ile birlikte nihayete eren programın sonunda misafir öğrenciler, Türkiye’ye karşı muazzam bir ilgi duyduklarını belirterek, önümüzdeki yıllarda daha büyük salonlarda ve alanlarda daha geniş katılımlı programlar yapmak istedikleri ifade ettiler.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}