Güney Afrika’dan Yükselen Ses: Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya

Güney Afrika’dan Yükselen Ses: Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya

Mutlu bir gelecek ve ideal bir hayat kurma hayaliyle ülkemizde eğitim ve öğretim gören Güney Afrikalı öğrenciler sıcak ve samimi yaşanmışlıklarıyla Türkiye’yi yaşadıkları topraklara taşıdı.


UDEF’in bu yıl 51 ülke 91 şehirde “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile gerçekleştirdiği 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin Güney Afrika etabı sona erdi.

17 Mart Pazar günü Güney Afrika’nın başkenti Johannesburg’da gerçekleştirilen etkinliğe; Maarif Vakfı Güney Afrika Koordinatörü Adem Koç, TIKA Koordinatör Yardımcısı Egemen Şener, Yunus Emre Enstitüsü Güney Afrika Koordinatörü Gökhan Kahraman ve İdari Direktör Abdülaziz Yiğit, UDEF’e bağlı Balıkesir Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Abdullah Sagay, UDEF Gönüllüsü Ali Yelgün ve çok sayıda misafir öğrenci katıldı.

İnsanlık İçin Adalet Vurgusu

Farklı coğrafyalardan birçok misafir öğrencinin iştirak ettiği programda katılımcılara UDEF ve uluslararası öğrenci çalışmaları ile alakalı bilgilendirmelerde bulunan UDEF’e bağlı Balıkesir Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Abdullah Sagay, programda yaptığı konuşmada “Bu yıl ‘Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya’ sloganıyla yola çıktık. 51 ülkede ve 91 şehirde öğrenci buluşmalarını gerçekleştiriyoruz. Onlarca sesi ve onlarca kültürü buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

Kültür Şölenine Dönüştü

UDEF’e bağlı Balıkesir Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Abdullah Sagay’ın ardından; Yunus Emre Enstitüsü Güney Afrika İdari Direktörü Abdülaziz Yiğit, Maarif Vakfı Güney Afrika Koordinatörü Adem Koç da açılış ve selamlama konuşmalarını gerçekleştirdi.

Güney Afrika’dan Anwar Malwele, Cezayir’den Abdulaziz Kenan, Mısır’dan Hassan Abu Zaid, Etiyopya’dan Abdulkareem Yusuf, Pakistan’dan Sarfraz Arshad, Somali’den Abdulaziz Husain ve Zimbabve’den Ebrahim Asani’nin ülke tanıtım sunumları ile renklendirdiği programa yerel dans ve müzik gösterileri damga vurdu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}