Ekvator’da 12. Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Gerçekleştirildi

Ekvator’da 12. Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Gerçekleştirildi

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu’nun (UDEF) bu yıl 51 ülke 91 şehirde gerçekleştirdiği 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Ekvator etabı gerçekleştirildi.


Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya sloganı ile Türkiye’de ve Dünyanın farklı ülkelerinde 12. Uluslararası öğrenci buluşması etkinliklerini gerçekleştiren Uluslararası Öğrenci Dernekler Federasyonu (UDEF) Ekvator’a çıkarma yaptı.

Ekvator İslam Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Ekvator İslam Merkezi Başkanı Dr. Juan F. Suquilla Carrera, Ekvator Parlamentosundan Dr. Esther Cuesta Santana, Dr. Lorena Villavicencio, Dr. Patricio Benalcazar; Katolik Üniversitesinden Prof. Dr. Mauro Avilés, çok sayıda STK temsilcisi ve misafir öğrenciler katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını UDEF’i temsilen programa katılan Ahmet Köroğlu gerçekleştirdi. Ahmet Köroğlu konuşmasında UDEF’in yaptığı çalışmalardan bahsedip, Türkiye’nin uluslararası öğrenci politikalarına verdiği önemini vurguladı. Bunun yanında Köroğlu Ekvator’dan çok daha fazla öğrencinin Türkiye’de eğitim alabilmesi için UDEF olarak ellerinden gelenleri yapmaya hazır olduklarını ve bu bağlamda gerçekleştirilecek karşılıklı iş birliklerin önemini vurguladı.

Ahmet Köroğlu’nun ardından konuşmasını gerçekleştiren Ekvator Kongre Üyesi Dr. Eshter Cuesta Santana, UDEF’in yaptığı çalışmaları takdirle karşıladığını, kültürler arası etkileşim ve iletişimde bu tarz çalışmaların ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak Türkiye’ye Ekvator’dan öğrenci yollamak için elinden geleni yapacağını belirtti.

UDEF ve uluslararası öğrenci çalışmaları hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı ve soru cevaplarla devam eden programın sonunda tüm katılımcılara yöresel yemek ikramlarında bulundu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}