Doğudan Batıya Adil Dünya Çağrısına Gambiya da Katıldı

Doğudan Batıya Adil Dünya Çağrısına Gambiya da Katıldı

“Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile bu yıl Kazakistan’dan Ürdün’e, Somali’den Güney Kore’ye kadar 51 Ülke 91 şehirde gerçekleştirilen 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Gambiya etabı başkent Banjul’da gerçekleştirildi.


Gambiya’nın başkenti Banjul’da gerçekleştirilen programa; Türkiye Banjul Büyükelçiliğin 3. Kâtipleri Birgi Ertüfekçi ve Saliha Atalar, Türkiye Maarif Vakfı Müdürü Sehar Tahseen Sert, Türk Havayolları Banjul İstasyon Şefi Gültekin Kılınç, çok sayıda STK temsilcisi ve misafir öğrenci katılım gösterdi.

Ülke tanıtım sunumları ve yöresel yemek ikramlarının yapıldığı programda UDEF’i temsilen programa katılan Ali Aktaş, “Türkiye üniversite eğitimi için oldukça uygun şartlara sahip. Biz UDEF olarak hangi coğrafyadan olursa olsun bütün uluslararası öğrenci kardeşlerimize ensar olma gayreti içerisindeyiz Türkiye’de 64 derneğimiz ile birlikte uluslararası öğrenci kardeşlerimizin her zaman yanındayız” dedi.

Aktaş’ın ardından selamlama konuşmasını yapmak üzere mikrofon alan TUMED Uluslararası Mezunlar Derneği Ankara Şube Başkanı Sorwar Alam mezun çalışmaları hakkında bilgi verdi. “Doğudan Batıya Adil Bir Dünya” teması ile düzenlenen programda Alam, “Bugün yaşadığımız dünyadan daha iyi ve adil bir dünya kurmak için yeni nesillere çok büyük iş düşüyor. Bu yenidünya için hepimiz kendine düşen görevi yerine getirsek belki yarın değil ama 20-25 sene sonra beklediğimiz adil dünyayı görebiliriz” şeklinde konuştu.

Türkiye Banjul Büyükelçiliğin 3. Kâtibi Birgi Ertüfekçi, programa katılan öğrenci ve mezunları tebrik etti. Maarif Vakfi Müdürü Sert ise okul çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verdi. Daha sonra soru cevap şeklinde devam eden programda Gambiya’nın kültürel öğelerinin yanı sıra yöresel lezzetleri de tanıtıldı.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}