Cerablus’ta 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması Gerçekleştirildi

Cerablus’ta 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması Gerçekleştirildi

UDEF’in bu yıl 51 ülke 91 şehirde “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile gerçekleştirdiği 12.Uluslararas Öğrenci Buluşmasının Suriye Cerablus etabı gerçekleşti.


Suriye’nin Cerablus şehrinde gerçekleşen programa: Gaziantep Üniversitesi Rektörü ve Rektör Yardımcıları, Yeni Doğu Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı, Cerablus Mahalle Meclisi Başkanı, Maarif Vakfi Suriye Koordinatörü, çok sayıda bürokrat ve öğrenciler katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ali Gür yaptı. Gür konuşmasında “UDEF’i ve öğrenci çalışmalarını yakinen takip ediyorum ve bu programı gerçekleştirdiği için UDEF’e ve Gaziantep Uluslararası Öğrenci Derneği’ne teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ali Gür’ün konuşmasının ardından Yeni Doğu Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mahmud Tekin konuşmasında Bugün yaşadığımız dünyadan daha iyi ve adil bir dünya kurmak için yeni nesillere çok büyük iş düşüyor. Bu yenidünya için hepimiz kendine düşen görevi yerine getirsek belki yarın değil ama 20-25 sene sonra beklediğimiz adil dünyayı görebiliriz” dedi.

Müzik ve yerel dans gösterileri ile şölen havasına dönüşen program renkli görüntülere sahne olurken programın sonunda katılımcılar Suriye’nin yöresel lezzetlerinden de tatma imkânı buldu.

Your email address will not be published.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}