Ağrı’da 12.Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Gerçekleştirildi

Ağrı’da 12.Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Gerçekleştirildi

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde 51 ülke 91 şehirde “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile gerçekleştirilen 12.Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Ağrı etabı, UDEF’e bağlı Nuhun Gemisi Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından gerçekleştirildi.


Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İshak Paşa Kültür ve Kongre merkezinde düzenlenen etkinlikte; ülke tanıtım sunumları, yöresel dans gösterileri, yöresel yemek tanıtımları ve ikramlarının yanı sıra yöresel müziklerle de program kültür şölenine dönüştü.

Bab-i Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hacı Mehmet Kara, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdülhalik Karabulut, İbrahim Çeçen Vakfı Genel Müdürü Meral Dinçer, Ağrı Valisi Yardımcısı Yakup Ömeroğlu, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Öğretim görevlileri, çok sayıda STK temsilcisi ve vatandaşın da katıldığı programın açılış konuşmasını Kenan Engin gerçekleştirdi.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Nuhun Gemisi Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Kenan Engin, “UDEF çatısı altındaki Ağrı Nuhun Gemisi Uluslararası Öğrenci Derneğinin uluslararası öğrenci algısının kamuoyunda sağlıklı bir şekilde için çalışmak, eğitim, sağlık, oturma izni konularındaki sıkıntıları ile ilgilenmek ve bu sıkıntıların çözümü için devlet kurumları ile işbirliği yapmayı kendine görev olarak belirlediğini “belirtti.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdülhalik Karabulut ise konuşmasında “UDEF’i ve yaptığı öğrenci çalışmalarını yakinen takip ediyorum. Bu çalışmaların uluslararası öğrencilerimiz için çok kıymetli. Yaptığı verimli faaliyetlerden olayı UDEF’e teşekkür ediyorum” dedi.

Bab-i Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hacı Mehmet Kara konuşmasında “Uluslararası öğrencinin kamuoyu tarafından tanınması, bilinmesi, uluslararası öğrencilerin organizasyon kabiliyeti kazanmaları ve kendi ülkelerinin gönüllü medeniyet elçileri olarak tanıtmalarını sağlamak üzere 12. Uluslararası Öğrenci Buluşmasını bu sene 1 Şubat- 4 Mayıs tarihleri arasında 51 ülke ve 91 farklı şehirde gerçekleştiriyoruz” dedi.

Yerel dans ve müzik gösterileri ile şölene dönüşen etkinliğin sonunda katılımcılar, yöresel lezzetleri de tatma imkânı buldu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}