Adil Dünya Çağrısı Tunus’ta da Yapıldı

Adil Dünya Çağrısı Tunus’ta da Yapıldı

Bu yıl “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile 51 ülke 91 şehirde gerçekleştirilen 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Tunus etabı başkent Tunus’ta gerçekleştirildi.


16 Mart Cumartesi günü başkent Tunus’ta gerçekleştirilen etkinliğe; T.C. Tunus Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan, UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, Medıterranean Consulting Network CEO’su Rajabu Kliamuna, çok sayıda Türkiye mezunu ve 20 farklı ülkeden onlarca misafir öğrenci katılım gösterdi.

Tüm Dünya’ya Barış ve Kardeşlik Hakim Olsun İstiyoruz

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat gerçekleştirdi. Bolat konuşmasında UDEF hakkında bilgilendirmelerde bulunarak 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Tunus etabını gerçekleştiriyor olmaktan gurur duyduğunu belirtti.  Bolat “Biz tüm dünyaya barış ve kardeşlik hakim olsun istiyoruz. Nasıl ki şu an burada bulunup birbirimizin sevincini paylaşıyorsak aynı şekilde ticaretimizi, sanatımızı, kültürümüzü, yiyeceğimizi ve içeceğimizi de paylaşmak, çoğaltmak istiyoruz” dedi.

Kıtaları, Kültürleri Ve Renkleri Buluşturuyoruz

Kıtaların, kültürlerin ve dünyanın bütün renklerinin 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinde bir araya geldiğini ifade eden Bolat, “Bu yıl bir kez daha kıtaları, kültürleri ve renkleri görkemli bir buluşmanın çatısı altında bir araya getireceğiz. Türkiye’de de 203 ülkeden 150 bin uluslararası öğrenci bu yıl 51 ülke 91 şehirde buluşacak. Yüzlerce farklı ülkenin buluşması yüzlerce farklı kültürün de bir araya gelmesi demek. Yöresel oyunlarla, yöresel müziklerle, yöresel tatlarla ve farklı yaşayışlarla bütün bir dünyayı uluslararası öğrenci buluşmalarında bir araya getiriyoruz. Türkiye’nin bir çok noktasında bu etkinlik vesilesi ile vatandaşlarımıza onlarca renk ve yüzlerce kültürün kaynaşmasına şahitlik etme imkanı sağlıyoruz” dedi.

Programda konuşan T.C. Tunus Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan ise 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin Türkiye’de ki eğitim imkanlarının markalaştırılması adına çok büyük bir anlam ifade ettiğini belirterek, “Türkiye’nin dünyaya tanıtılması adına çok büyük bir adım olan 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması’na katılmaktan çok memnun oldum. UDEF’e de yapmış olduğu çalışmalardan ötürü çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Kudüs Şiiri dinletisi, yöresel müzik ve yerel dans gösterileri ile şölen havasına dönüşen program renkli görüntülere sahne olurken katılımcılar programın sonunda Tunus’un yöresel lezzetlerinden de tatma imkânı buldu. Programın sonunda UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, konuşan T.C. Tunus Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan’a UDEF plaketi takdim etti.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}