9. Uluslararası Öğrenci Buluşması Sivas’ta

9. Uluslararası Öğrenci Buluşması Sivas’ta

UDEF ve Sultanşehir Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından organize edilen 9. Uluslararası öğrenci buluşması programı “Sultanlar Şehri” olan Sivas’ta düzenlendi.  


Kongre Bahçesinde düzenlenen programa Vali Âlim Barut, Ak Parti Milletvekilleri Hilmi Bilgin, Selim Dursun, Ak Parti İl Başkanı Ziya Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Kamu Kurum ve Kuruluşları temsilcileri, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu yetkileri ve Vatandaşlar katıldılar.

Sivas Sultanşehir UÖD Başkanı Abdullah Altunkes ”Bu sene 2’incisini düzenlediğimiz programımızdan dolayı çok mutluyuz. İlim aşkı ile bin bir zahmet çekerek ülkemize ve şehrimize gelen geleceğimizin teminatı olan gençlerimize ilimizi ve gönüllerimizi açtık. Bugün itibari ile ülkemizde misafir olan öğrencilerimizi, kadim medeniyetimizin bize bahşetmiş olduğu misafirperverlik geleneği ile kucaklamaktan ve onlarla birlikte aynı havayı teneffüs etmekten kıvanç duyuyoruz. Biz Üniversitemizde eğitim gören 150 öğrenciye ev sahipliği yapmak için kurulduk. Kurulduğumuz günden bu güne öğrencilerimize çeşitli anlamlarda yardımcı olamaya çalıştık. Bu kapsamda öğrencilerimizi Sivas halkıyla buluşturmak için her yıl mayıs ayında 7 ülke 43 şehirde gerçekleşen organizasyonun parçası olarak. 13 ülke var.”dedi.

Vali Âlim Barut ise “İyi eğitim almış gençlik gelecek demektir. Her ülke ve her millet için bu böyledir. Kavimler birbirleriyle ilişki kurmaları için yaratılmışlardır. Bizin gönlümüzün sınırları ne Kars’ta bitiyor nede Edirne’de bitiyor. Bizim gönlümüzün sınırları 7 kıtaya ulaşmış durumda. Bu sebeple ülkemizde bulunan kaç öğrenci varsa onlar bizim evlatlarımızdır. Burada yer alan arkadaşlarımızın başarısı milletimizin gelecekteki başarısının nişanesi olacağını düşünüyorum.”dedi.

Açılış konuşmalarından sonra İl Protokolün, Kongre Lisesi Bahçesinde 13 farklı ülkenin öğrencilerinin açtığı stantlarının gezilmesi ile son buldu.

Your email address will not be published.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}