13.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Çad Etabı Gerçekleştirildi

13.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Çad Etabı Gerçekleştirildi

UDEF’in 7 kıtadan yüzlerce kültürü 61 ülke ve 111 şehirde bir araya getirdiği 13.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin Çad etabı nihayete erdi.

61 Ülke 111 şehirde “Dünya ile Buluş” sloganı ile gerçekleştirilen 13.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin Çad etabı Başkent Encemine’de gerçekleştirildi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile birlikte başlayan programa; UDEF ve TUMED adına Abdoulaye Toure, İmam Lisesi Müdürü Adil Beşir Ahmet çok sayıda uluslararası öğrenci ve Çadlı Türkiye mezunu katıldı.

UDEF ve TUMED adına programda konuşan Abdoulaye Toure, Çad’da geçmiş dönemlerde Türkiye’den mezun olan birçok öğrencinin bulunduğunu belirterek, Türkiye’den mezun olan öğrencilerin birlikteliğini canlı tutmaları gerektiğini ifade etti. UDEF, TUMED ve uluslararası öğrenci çalışmaları ile alakalı da bilgilendirmelerde bulunan Toure, konuşmasında “Bu yıl ‘Dünya ile Buluş’ sloganıyla yola çıktık. 61 ülkede ve 111 şehirde öğrenci buluşmalarını gerçekleştiriyoruz. Onlarca sesi ve onlarca kültürü buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

UDEF’e ve Türkiye’ye Teşekkür Ediyoruz

İmam Lisesi Müdürü Adil Beşir Ahmet ise “UDEF’e çok teşekkür ediyoruz. Çad’dan Türkiye’ye eğitim-öğretim hayatını sürdürmeye giden öğrencilerimize sahip çıkıyorlar, gerek maddi gerekse de manevi alanda destek oluyorlar” dedi.

UDEF faaliyetleri ve 13.Uluslararası Öğrenci Buluşması hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı programda; Türkiye bursları, UDEF’e bağlı uluslararası öğrenci dernekleri, uluslararası öğrenci çalışmaları, Türkiye mezunları ile kurulan iletişim ve daha birçok konuda katılımcıların soruları yanıtlandı.

Your email address will not be published.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}