12.UÖB’nin Azerbaycan Etabı Başkent Bakü’de Gerçekleştirildi

12.UÖB’nin Azerbaycan Etabı Başkent Bakü’de Gerçekleştirildi

“Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile bu yıl Kazakistan’dan Ürdün’e, Somali’den Güney Kore’ye kadar 51 Ülke 91 şehirde gerçekleştirilen 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Azerbaycan etabı başkent Bakü’de gerçekleştirildi.


Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilen programa UDEF Projeler Koordinatör Yardımcısı Mücahit Süzer, Bab-i Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Orta-Asya Kafkasya Bölge Sorumlusu Sinan Karagülle, UDEF’i Temsilen Seyfettin Cerit ve Orhan Fidan, Yeni Yol Derneği Başkanı Adil Abdullayev, çok sayıda STK temsilcisi ve misafir öğrenci katılım gösterdi.

Ülke tanıtım sunumları ve yöresel yemek ikramlarının yapıldığı programda UDEF’i temsilen programa katılan Seyfettin Cerit , “Türkiye üniversite eğitimi için oldukça uygun şartlara sahip. Biz UDEF olarak hangi coğrafyadan olursa olsun bütün uluslararası öğrenci kardeşlerimize ensar olma gayreti içerisindeyiz Türkiye’de 64 derneğimiz ile birlikte uluslararası öğrenci kardeşlerimizin her zaman yanındayız” dedi.

Seyfettin Cerit’in ardından selamlama konuşmasını yapmak üzere mikrofon alan UDEF Projeler Koordinatör Yardımcısı Mücahit Süzer “Bugün yaşadığımız dünyadan daha iyi ve adil bir dünya kurmak için yeni nesillere çok büyük iş düşüyor. Bu yenidünya için hepimiz kendine düşen görevi yerine getirsek belki yarın değil ama 20-25 sene sonra beklediğimiz adil dünyayı görebiliriz” şeklinde konuştu.

Mücahit Süzer’in ardında kürsüye çıkan Yeni Yol Derneği Başkanı Adil Abdullayev konuşmasında “UDEF’e göstermiş oldukları gayretlerden ötürü büyük teşekkürlerimi sunuyorum yapılan bu çalışmalar gerek ülkemizin dünyaya tanıtımı açısından gerekse uluslararası öğrenciler açısından çok kıymetli” değerlendirmesinde bulundu.

Müzik ve yerel dans gösterileri ile şölen havasına dönüşen program renkli görüntülere sahne olurken programın sonunda katılımcılar Azerbaycan’ın yöresel lezzetlerinden de tatma imkânı buldu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}