12.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Çad Etabı Gerçekleştirildi

12.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Çad Etabı Gerçekleştirildi

UDEF’in 7 kıtadan yüzlerce kültürü Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde 51 ülke ve 91 şehirde bir araya getirdiği 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin Çad etabı nihayete erdi.


51 Ülke 91 şehirde “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile gerçekleştirilen 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin Çad etabı Başkent Encemine’de gerçekleştirildi. Çad Türkiye Mezunları Kalkınma ve İşbirliği Derneği’nin ev sahipliği yaptığı programa; ADATUR Başkanı Abdülhamid Haroun, Cemena Üniversitesi Rektör Yardımcısı Atteib Djibrine Halalo, Türkiye Çad Dostluk Grubu Millet Vekili Adoum Hindi Achair,  Cemena Belediye Başkan Vekili Abdraman Tidjani, Yüksek Öğretim Kurulu Başkan Vekili Oumar Djime Moussa, Çad Türkiye Büyükelçisi Sabri Erdal Ergen, Çad TİKA Koordinatörü Melih Mücahit Ateş, Çad Maarif Vakfı Direktörü Oğuzhan Uğurlu ve çok sayıda Çadlı Türkiye mezunu katıldı.

Çad’da geçmiş dönemlerde Türkiye’den mezun olan birçok öğrencinin bulunduğunu belirten Abdülhamid Haroun “ADATUR adlı bir dernek kurup kurumsallaştılar. Onların talebi ve federasyonumuzun da uygun görmesiyle 12. Uluslararası Öğrenci buluşmamızı Çad’da gerçekleştirdik.” dedi. Amaçlarının Türkiye’den mezun olan öğrencilerin birlikteliğini canlı tutmak olduğunu dile getiren Haroun ayrıca Büyükelçilik, Maarif Vakfı ve TİKA gibi kurumlarla iletişimlerini ve iş birliğini gerçekleştirmek, Türkiye’ye gidecek öğrencilere rehberlik yapma fırsatı bulmak ve organizasyon kabiliyetlerini güçlendirmek olduğunu ifade etti.

ADATUR Başkanı Abdülhamid Haroun’un konuşmasından sonra UDEF Ortaöğretim Koordinatörü Erlan Baianov konuşmasını gerçekleştirdi. UDEF ve uluslararası öğrenci çalışmaları ile alakalı bilgilendirmelerde bulunan Baianov, konuşmasında “Bu yıl ‘Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya’ sloganıyla yola çıktık. 51 ülkede ve 91 şehirde öğrenci buluşmalarını gerçekleştiriyoruz. Onlarca sesi ve onlarca kültürü buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

Your email address will not be published.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}