12. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Basın Toplantısı Düzenlendi

12. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Basın Toplantısı Düzenlendi

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF), 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin basın toplantısını Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleştirdi.


Tam 15 yıldır coğrafyaları öğüterek insanları kültürel zenginliklerinden kopardığı günümüz dünyası koşullarında nesillere ve ülkelere yeni bir soluk olmak için var gücüyle çalışan Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF), 51 ülke, 91 şehirde “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile öğrenci buluşmaları gerçekleştirecek. 1 Mart itibari ile başlayan etkinlikler, 4 Mayıs’ta Haliç Kongre Merkezi’nde tensipleri halinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle yapılacak final programıyla sona erecek.

Türkiye’de uluslararası öğrenci denilince akla gelen ilk ve en büyük sivil toplum kuruluşu olan Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu’nu (UDEF) bu yıl bir kez daha kıtaları, kültürleri ve renkleri görkemli bir buluşmanın çatısı altında bir araya getirecek. UDEF’in her yıl düzenleyerek bir marka haline getirdiği Uluslararası Öğrenci Buluşmaları’nın bu yıl 12.’si gerçekleştiriliyor.

UDEF Yönetim kurulu üyeleri, Uluslararası öğrenciler, STK temsilcileri ve basın mensuplarının katılımı ile, Sepetçiler Kasrı’nda düzenlenen basın toplantısında UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, Türkiye’de 150 bin uluslararası öğrenci bulunduğuna dikkat çekerek 45 bin öğrenciyi federasyon çatısı altında toplayarak yürüttükleri faaliyetlere dikkat çekti. Öğrencilerle yıl içerisinde çeşitli etkinlikler yaparak hem Türkiye’nin tanıtılması hem de yurtdışında Türkiye imajını güçlendirmek için gayret verdiklerini söyleyen Bolat, “Uluslararası Öğrenci Buluşmaları’nı da Türkiye’yi tanıtmak kapsamında değerlendiriyoruz. Türk milletinin de misafir öğrencileri ve onların ülkelerini tanımalarını Türkiye’yi tanıtmanın bir parçası olarak görüyoruz.” diye konuştu.

Kıtaları, Kültürleri Ve Renkleri Buluşturuyoruz

Kıtaların, kültürlerin ve dünyanın bütün renklerinin 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinde bir araya geldiğini ifade eden Bolat, “Bu yıl bir kez daha kıtaları, kültürleri ve renkleri görkemli bir buluşmanın çatısı altında bir araya getireceğiz. Türkiye’de de 203 ülkeden 150 bin uluslararası öğrenci bu yıl 51 ülke 91 şehirde buluşacak. Yüzlerce farklı ülkenin buluşması yüzlerce farklı kültürün de bir araya gelmesi demek. Yöresel oyunlarla, yöresel müziklerle, yöresel tatlarla ve farklı yaşayışlarla bütün bir dünyayı uluslararası öğrenci buluşmalarında bir araya getiriyoruz. Türkiye’nin bir çok noktasında bu etkinlik vesilesi ile vatandaşlarımıza onlarca renk ve yüzlerce kültürün kaynaşmasına şahitlik etme imkanı sağlıyoruz”” dedi.

51 Ülke 91 Şehirde Kültür Şöleni

Bu yıl 12.’sini gerçekleştireceğimiz uluslararası öğrenci buluşması etkinlikleri 51 ülke toplam 91 şehri kapsayacağını belirten UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat “Binlerce uluslararası öğrenci bu yıl ‘Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile 51 ülke 91 şehirde bir araya gelecek ve program, 4 Mayıs’ta Haliç Kongre Merkezi’nde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle yapılması planlanan final programıyla sona erecek. 2004 yılından beri Türkiye’ye okumak için gelen uluslararası öğrencilere rehberlik, konaklama ve eğitim alanlarında yol göstermeye gayret ediyoruz ve bu vesileyle de Malezya’dan Ekvador’a, İngiltere’den Güney Afrika’ya varıncaya kadar dünyanın her bir köşesine gönül köprüleri kurmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}