12.Uluslararası Öğrenci Buluşması “Sri Lanka” Etabı ile Başladı

12.Uluslararası Öğrenci Buluşması “Sri Lanka” Etabı ile Başladı

“Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile bu yıl 51 Ülke 91 Şehirde gerçekleştirilecek olan 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması, Sri Lanka’da gerçekleştirilen program ile başladı.


51 ülke 91 şehirde uluslararası öğrencilerin bir araya geldiği 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinlikleri, Sri Lanka etabı ile başladı. 7 Mart Perşembe günü Sri Lanka’nın başkenti Kolombo’da bulunan Sri Lanka Foundation Institute’de gerçekleştirilen etkinlik Sri Lankalı misafir öğrencilerin okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından, UDEF Temsilen programa katılan Mehmet Çelik açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı. Çelik konuşmasında UDEF faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, 12.Uluslararası Öğrenci Buluşmasının Sri Lanka etabını gerçekleştiriyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Biz ‘Doğu’dan Batı’ya Adil Bir Dünya’ İstiyoruz

Çelik konuşmasında “2004 yılında SADER ile başlayan süreç bugün Türkiye’de 64 derneğe ulaşmış vaziyette bu çalışmanın Sri Lanka’ya, Endonezya’ya, Ekvator’a ve daha nice memleketlere de taşınması büyük önem arz ediyor. Biz ‘Doğu’dan Batı’ya Adil Bir Dünya’ istiyoruz. Bu çalışmanın yaygınlaştırılması ve yayılması ümmet bilincinin oluşturulması adına da çok büyük bir adımdır. Bu noktada Doğu’dan Batı’ya Adil Bir Dünya’nın tesisi için de uluslararası öğrenciler büyük önem arz etmektedir” dedi.

Çelik ayrıca açılış konuşmasının ardından; Türkiye bursları, UDEF’e bağlı uluslararası öğrenci dernekleri, uluslararası öğrenci çalışmaları, Türkiye mezunları ile kurulan iletişim ve daha birçok konuda katılımcıların sorularını yanıtladı.

Sri Lanka’dan Renkli Görüntüler 

Yerel dans ve müzik gösterileri ile şölen havasına dönüşen program renkli görüntülere sahne olurken, programın sonunda katılımcılar Sri Lanka’nın yöresel lezzetlerinden de tatma imkânı buldu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}