12.Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının Japonya Etabı Sona Erdi

12.Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının Japonya Etabı Sona Erdi

“Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile bu yıl Bosna-Hersek’ten Nepal’e, Güney Afrika Cumhuriyeti’nden İngiltere’ye kadar 51 Ülke 91 şehirde gerçekleştirilen 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Japonya etabı Kyoto şehrinde gerçekleştirildi.


Japonya’nın Kyoto şehrinde bulunan Doshisha Üniversitesi’nde gerçekleştirilen programa; Doshisha Üniversitesi Yöneticisi Professor Masanori Naito, UDEF Projeler Koordinatörü Muhammed Halid Durmuş, İHH Genel Başkan Yardımcısı Said Demir ve misafir öğrenciler katılım gösterdi.

Programda selamlama konuşmasını Doshisha Üniversitesi Yöneticisi Professor Masanori Naito gerçekleştirdi. Naito konuşmasında “UDEF her zaman misafir öğrencilere annelik, babalık, arkadaşlık yapmaya gayret gösteriyor. Türkiye’de okuyan öğrencilerin ülkeden memnun ayrılması, belli bir kariyer ve meslek sahibi olarak ülkelerine dönmesi için her zaman çalışan bir kurumdur. Böyle bir programı organize edip Dünyanın renklerini bir araya getirdikleri için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Professor Masanori Naito’nun ardından UDEF Projeler Koordinatörü M. Halid Durmuş konuşmasında “Bugün Türkiye’de 203 ülkeden yaklaşık 150 bin uluslararası öğrenci kardeşimizin varlığı biz bir milletiz şuurunun merkezini oluşturuyor. Bu şuur siz misafir öğrencilerin katkıları ile oluşuyor. Biz UDEF olarak hangi coğrafyadan olursa olsun bütün uluslararası öğrenci kardeşlerimize ensar olma gayreti içerisindeyiz. Türkiye’de 65 derneğimiz ile birlikte uluslararası öğrenci kardeşlerimizin her zaman yanındayız” dedi.

Türkiye’deki eğitim imkânları ile alakalı da bilgilendirmelerde bulunan Durmuş “Türkiye üniversite eğitimi için oldukça uygun şartlara sahip. Biz UDEF olarak hangi coğrafyadan olursa olsun bütün uluslararası öğrenci kardeşlerimize ensar olma gayreti içerisindeyiz Türkiye’de 65 derneğimiz ile birlikte uluslararası öğrenci kardeşlerimizin her zaman yanındayız” dedi.

M.Halid Durmuş konuşmasından sonra ise İHH Genel Başkan Yardımcısı Said Demir İHH İnsani Yardım Vakfı’nın yaptığı çalışmalar ve gönüllülük üzerine konuşma gerçekleştirdi.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}