12.Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının Hollanda Etabı Gerçekleşti

12.Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının Hollanda Etabı Gerçekleşti

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde 51 ülke 91 şehirde “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile gerçekleştirilen 12.Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının Hollanda etabı, Rotterdam kentinde gerçekleştirildi.


Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganıyla düzenlenen “12. Uluslararası Öğrenci Buluşması” Hollanda’da gerçekleştirildi.

Programa, UDEF Yurtdışı Çalışmalar Genel Koordinatörü Muhammed Malik Taylan, UDEF Avrupa ve Balkan Ülkeleri Koordinatörü Emre Eryılmaz, UDEF Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Mehmet Enes Arıkan, UID Hollanda Gençlik Başkanı Ahmet Turan Atmaca ve ekibi ile ülkede eğitimlerini sürdüren öğrenciler katıldı.

Programda değerlendirmelerde bulunan Taylan, öğrenci buluşmalarının Hollanda’daki ilk toplantısının Rotterdam’da gerçekleştirildiğini belirterek, toplantıda bulunanlara öğrenci buluşmalarındaki çalışmaları anlatmaya çalıştıklarını ve bunun kendileri için güzel bir adım olduğunu söyledi.

İleriye yönelik çalışmalarda Hollanda’da eğitim gören uluslararası öğrenciler ile daha farklı nasıl çalışabileceklerini görüştüklerini ve fikir alışverişinde bulunduklarını ifade eden Taylan, “Öğrenci buluşmalarının farklı alanlarda hem Hollanda’da Türk vatandaşı olup da üniversitede eğitim gören gençlerle hem de Türkiye’de bu çalışmaları 15 yıldır yapan UDEF ile birlikte Hollanda’da yapacağımız ileriye yönelik çalışmalar hakkında fikirlerde görüş alışverişinde bulunduk.” dedi.

Taylan, UDEF’in genel sloganı olan “Biz bir milletiz” şuuru ile öğrencilerle ilgilendiklerine işaret çekerek, “İnşallah önümüzdeki yıllarda Hollanda’da bu tür çalışmaları meydanlarda veya salonlarda farklı ülkelerden gelen uluslararası öğrenci kardeşlerimiz ile yapacağız. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerimiz kendi stantlarını açıp ülkelerini tanıtarak Hollanda halkına yönelik bir farkındalık ortaya koymayı hedefliyoruz.” ifadesini kullandı.

Çalışmaya destek olan herkese teşekkür eden Taylan, Hollanda’daki çalışmaların gelecek yıllarda daha da güzel olacağına inandığını dile getirdi.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}