12.Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının Düzce Etabı Gerçekleştirildi

12.Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının Düzce Etabı Gerçekleştirildi

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde 51 ülke 91 şehirde “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile gerçekleştirilen 12.Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının Düzce etabı gerçekleştirildi.


UDEF’e bağlı Düzce Uluslararası Öğrenci Derneği organizesi ile gerçekleştirilen etkinlikte 24 farklı ülke standı açıldı. Misafir öğrenciler açtıkları ülke tanıtım stantları ile kendi ülkelerine ait yöresel eşyaları, geleneksel spor dallarını, ülkelerine ait yöresel yemeklerini ve yöresel danslarını Düzce halkına tanıttı Anıtpark Meydanı’nda  “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganıyla gerçekleştirilen etkinliğe Çad, Burundi, Azerbaycan, Somali, Kazakistan, Kırgızistan ve Yemen gibi farklı ülkelerden birçok misafir öğrenci katıldı.

Düzce Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Coşkun Zabunoğlu, programın açılış konuşmasında, “Misafir öğrencilerin evrensel kardeşlik bilincine sahip, modern dünyayı ve dünya sistemini tanıyan, organizasyon kabiliyeti yüksek, ülkesinin durumunu ve ihtiyaçlarının farkında olan, İslam kültür ve tarihinin ana hatlarına vakıf, farklılıklara karşı müsamahalı birer gönüllü medeniyet elçisi olarak ülkelerine dönmeleri temel gayemizdir” dedi.

UDEF Yurtiçi Teşkilatlanma Koordinatörü Adnan Oğuz ise yaptığı konuşmada  “Bugün Türkiye’de 203 ülkeden yaklaşık 150 bin uluslararası öğrenci kardeşimizin varlığı biz bir milletiz şuurunun merkezini oluşturuyor. Bu şuur siz misafir öğrencilerin katkıları ile oluşuyor. Biz UDEF olarak hangi coğrafyadan olursa olsun bütün uluslararası öğrenci kardeşlerimize ensar olma gayreti içerisindeyiz.” dedi.

Onlarca renk ve kültürün bir araya geldiği programa; Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Rektör Yardımcısı İlhan Genç, UDEF Yurtiçi Teşkilatlanma Koordinatörü Adnan Oğuz, UDEF İstanbul Teşkilatlanma Koordinatörü Yunus Tatlı, Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Evran, çok sayıda STK temsilcisi ve vatandaş katılım gösterdi.

Müzik ve yerel dans gösterileri ile şölen havasına dönüşen program renkli görüntülere sahne olurken programın sonunda katılımcılar ülkelerin yöresel lezzetlerinden de tatma imkânı buldu.

Your email address will not be published.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}