12. Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının Burkina Faso Etabı Sona Erdi

12. Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının Burkina Faso Etabı Sona Erdi

UDEF’in bu yıl 51 ülke 91 şehirde “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile gerçekleştirdiği 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin Burkina Faso etabı sona erdi.


Burkina Faso’nun başkenti olan Ouagadougou’da gerçekleştirilen etkinliğe; Burkina Faso Milletvekili Seg-Nogo Salamata Ouedraogo/Sawadogo, UDEF Başkan Yardımcısı Mücahit Uludağ, OSEH Genel Sekreteri Yakup Sawadogo, T.C. Burkina Faso Büyükelçisi Asım Arar, Burkina Faso Maarif Vakfı Koordinatörü Mustafa Uçmaz, çok sayıda Türkiye mezunu Burkina Fasolu ve misafir öğrenci katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını UDEF Başkan Yardımcısı Mücahit Uludağ yaptı. UDEF ve uluslararası öğrenci çalışmaları ile alakalı bilgilendirmelerde bulunan Uludağ, konuşmasında “Bu yıl ‘Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya’ sloganıyla yola çıktık. 51 ülkede ve 91 şehirde öğrenci buluşmalarını gerçekleştiriyoruz. Onlarca sesi ve onlarca kültürü buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

Mücahit Uludağ’ın konuşmasından sonra konuşmaya Burkina Faso Milletvekili Seg-Nogo Salamata Ouedraogo/Sawadogo devam etti. Milletvekili konuşmasında “UDEF’e bağlı uluslararası öğrenci dernekleri ve uluslararası öğrenci çalışmalarını yakinen takip ediyorum ve UDEF’e bu çalışmaları için teşekkür ediyorum” ifadelerini dile getirdi.

Türkiye’de ki eğitim imkânları hakkında sunumlar gerçekleştirildiği programda; Türkiye bursları, UDEF’e bağlı uluslararası öğrenci dernekleri, uluslararası öğrenci çalışmaları, Türkiye mezunları ile kurulan iletişim ve daha birçok konuda katılımcıların soruları yanıtlandı.

Yerel dans ve müzik gösterileri ile şölen havasına dönüşen etkinliğin sonunda katılımcılar, Burkina Faso’nun yöresel lezzetlerinden de tatma imkânı buldu.

Your email address will not be published.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}