12. Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının Bosna Hersek Etabı Gerçekleşti

12. Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının Bosna Hersek Etabı Gerçekleşti

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde 51 ülke 91 şehirde “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile gerçekleştirilen 12.Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da yapıldı.


Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganıyla düzenlenen “12. Uluslararası Öğrenci Buluşması” Bosna Hersek’te gerçekleştirildi.

Onlarca renk ve kültürün bir araya geldiği programa; IUS Rektörü Prof. Dr. Ahmet Yıldırım, IUS Hukuk Fakültesi Dekanı Dr. Philip Aka, UDEF Öğrenci Birlikleri Koordinatörü Tolga Demiryol, Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ahmet Arıcan, Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hakan Çalışkan, çok sayıda STK temsilcisi ve misafir öğrenciler katıldı.

Etkinlikte konuşan UDEF Öğrenci Birlikleri Koordinatörü Tolga Demiryol, Türkiye’de 203 ülkeden 150 bin misafir öğrencinin eğitim gördüğünü aktararak, “UDEF, 15 yıldır misafir öğrencilerle olan çalışmalarını yürütmektedir. Dünyaya barış ve kardeşliğin hâkim olmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Organizasyonun final programının 4 Mayıs’ta İstanbul’da yapılacağını anımsatan Demiryol, Bosna Hersek etabının gerçekleşmesine katkı sağlayan tüm Türk kurum ve kuruluşlarına teşekkür etti.

IUS Rektörü Prof. Dr. Ahmet Yıldırım da uluslararası öğrenci buluşmasına ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Daha çok misafir öğrenci görmek, üniversitemizin kültürel zenginlikler kazanmasını istiyoruz.” dedi.

Kurdukları stantta ülkesinin kültürünü ve bilinmeyen yönlerini tanıtan Ganalı öğrenci Adam Mubarak ise “Altı yıldır Bosna Hersek’te yaşıyorum. Burası çok güzel bir ülke. Yazları Afrika’ya benziyor, ama kışları Avrupa. Burada kimse diğerini farklı görmüyor.” diye konuştu.

Etkinlik kapsamında, IUS’ta eğitim alan misafir öğrenciler ülkelerinin kültür ve geleneklerini tanıtan stantlar açtı.

Your email address will not be published.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}