12. Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Fransa’da Gerçekleştirildi

12. Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Fransa’da Gerçekleştirildi

UDEF’in bu yıl 51 ülke 91 şehirde “Doğudan Batıya Adi Bir Dünyaya” sloganı ile gerçekleştirdiği 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin Fransa etabı nihayete erdi.


Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleştirilen programa UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, UNESCO Eğitim Bölümü Program Uzmanı Mme Elodie Beth Seo, ALAEDDINE Fas Uluslararası Akademisi Temsilcisi Pr Salma Meznagui, Fransa Uluslararası Gençlik Konseyi Temsilcisi Mme Olivia Mukulu, AEFT Derneği Temsilcisi Mlle Fatima Cakir, El-Wissal Derneği Temsilcisi Ayyoub Sabbar, ADET Derneği Temsilcisi Mentes Murat, Cojep Akademi Başkanı Ahmet Çetin, UDEF Yurtdışı Çalışmaları Genel Koordinatörü Muhammed Malik Taylan, UDEF Avrupa ve Amerika Ülkeleri Koordinatörü Emre Eryılmaz, Ankara Kurumsal İletişim Başkanı Mehmet Enes Arıkan ve misafir öğrenci katıldı.

Makedonya, İsviçre, Almanya, Pakistan ve Suriye’den misafir öğrencilerin katıldığı programda; UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat “Yabancı değil misafir olarak gördüğümüz uluslararası öğrenciler ile geleceğin dünyasında barış köprüleri kurmaya gayret ediyoruz” dedi. Ardından ise ilim ve irfan yoluna düşmüş binlerce öğrencinin durağı haline gelen Türkiye’nin ilerleyen yıllarda daha büyük ilgi göreceğini belirterek, UDEF’in misafir öğrencilere yönelik yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat konuşmasının ardından söz alan UNESCO Eğitim Bölümü Program Uzmanı Mme Elodie Beth Seo ise Fransa’da ki eğitim faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, UNESCO’nun faaliyetlerini tanıttı.

Your email address will not be published.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}