11.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Kenya Etabı Yoğun İlgi Gördü

11.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Kenya Etabı Yoğun İlgi Gördü

“Onlarca Renk Yüzlerce Kültür Dünya 5’ten Büyüktür” diyerek bu yıl farklı coğrafyalarda aynı sesi haykırıldığı 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Kenya etabı nihayete erdi.

Kenya’nın Başkenti Nairobi’de gerçekleştirilen programa Kenyalı Türkiye mezunları da yoğun ilgi gösterdi. Hussein Muchuka’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmalarını Türkiye IDB Mezunları Derneği Başkanı Abdurrazak Warfa, UDEF Temsilcisi Mehmet Çelik ve TUMED Başkanı Ergaş Jumayev yaptı.

UDEF ve TUMED faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı programda; Türkiye bursları, UDEF’e bağlı uluslararası öğrenci dernekleri, uluslararası öğrenci çalışmaları, Türkiye mezunları ile kurulan iletişim ve daha bir çok konuda katılımcıların sorularının yanıtlandığı program Kenya’nın yöresel yemeklerinin ikramı ile nihayete erdi.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}