11.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Güney Afrika Etabı Nihayete Erdi

11.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Güney Afrika Etabı Nihayete Erdi

UDEF’in T.C Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu yıl 41 ülke 75 şehirde “Onlarca Renk Yüzlerce Kültür Dünya 5’ten Büyüktür” sloganı ile gerçekleştirdiği 11.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin Güney Afrika etabı nihayete erdi.

5 Mayıs günü Johannesburg’da gerçekleştirilen etkinliğe; Yunus Emre Enstitüsü Güney Afrika Direktörü Asım Öksüz, UDEF Temsilcisi Mehmet Evran ve African Natonal Temsilcisi Mehmet Gündüz katıldı. Farklı coğrafyalardan bir çok misafir öğrencinin iştirak ettiği programda katılımcılara UDEF ve uluslararası öğrenci çalışmaları ile alakalı bilgilendirmelerde bulunan UDEF Temsilcisi Mehmet Evran programda yaptığı konuşmada “Bu yıl ‘Dünya beşten büyüktür’ sloganıyla yola çıktık. 41 ülkede ve 75 şehirde öğrenci buluşmalarını gerçekleştiriyoruz. Onlarca sesi ve onlarca kültürü buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

Ülke tanıtım sunumları, yöresel yemek ikramları ve yerel danslar ile katılımcılara kültürel bir şölen sunan misafir öğrenciler programda ki sunumları ile katılımcılara kendi ülkelerinin; tarihi, coğrafi ve doğal zenginlikleri hakkında da bilgilendirmelerde bulundu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://uluslararasiogrencibulusmasi.com/wp-content/uploads/2020/01/13-uob-background.png);background-color: rgba(252,252,252,0.82);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}