10. Uluslararası Öğrenci Buluşması Finali Görkemli Bir Şekilde Geçekleşti

10. Uluslararası Öğrenci Buluşması Finali Görkemli Bir Şekilde Geçekleşti

UDEF tarafından bu yıl 20 ülke 55 şehirde düzenlenen 10.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinlikleri 13 Mayıs Cumartesi İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen final programı ile coşkulu bir şekilde sona erdi.

Filistin’li öğrenci Yazan Shabaneh’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlik TUMED Başkanı Ergash Jumaev’in Türkiye’den mezun olan öğrenciler adına ve Bangladeş’li misafir öğrenci Zakiya Sultana’nın Türkiye’de eğitim gören 114 bin uluslararası öğrenci adına konuşması ile devam etti.

15 Temmuz Darbe girişiminde misafir öğrencilerin destansı mücadelesini anlatan “Darbeye Direnen Uluslararası Öğrenciler Belgeseli“gösterimi ile duygusal anlar yaşayan misafireler, Kazak öğrencilerin dombra konseri ve Fatih Sultan Mehmet Anadolu İHL öğrencilerinden oluşan Ulusalrarası Mehteran ekibinin sahne performansı ile coşku dolu anlar yaşadı.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Vasip Şahin, UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat, sivil toplum kuruluşları ve kamu kuruluşları temsilcileri ve millet vekillerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen programda , protokol konuşmalarının ardından hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sahne performansları etabına geçildi.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 235px;}